Parimad tarbimislaenud

Vaata ja leia parim.

Tarbimislaen on üks populaarsemaid laenutüüpe Eestis, mille eesmärk on rahuldada tarbijate vajadusi. Need laenud on mõeldud suuremate kulutuste tegemiseks, mille jaoks inimesel pole laenamise hetkel raha, näiteks kodutehnika ostmiseks, reisimiseks või remonttöödeks.

Tarbimislaenu eelised

Tarbimislaenu taotlemine internetist on kiire ja mugav protsess, mis võimaldab laenu taotleda igal ajahetkel, kuna laenuportaalid on avatud ööpäevaringselt – ka nädalavahetustel ja punastel kalendripäevadel. Mitmete laenupakkujate puhul ei võta laenu taotlemine ja väljastamine rohkem kui 15 minutit. Lisaks on laenu tingimused selged ning ilma varjatud kuludeta ning on võimalus olla kuni kuus kuud tasuta maksepuhkusel.

Tarbimislaenu tingimused

Tarbimislaenu taotlemiseks peab laenutaotleja olema kas 18- või 22-aastane Eesti Vabariigi kodanik või alalise elamisloaga isik. Kõige levinum vanuse alammäär on 22 eluaastat. Laenutaotleja ei tohi olla laenu viimase tagasimakse ajaks vanem kui 70 aastat. Taotluse esitamine toimub täielikult internetis ja laenusumma võib olla vahemikus 50 – 15 000€, tähtaeg aga 3 kuust kuni 60 kuuni.

Enne tarbimislaenu taotlemist

Enne laenulepingu allakirjutamist tuleks veenduda, et teie majanduslik olukord on kooskõlas laenu tagasimakse graafikuga. Ärge võtke tarbimislaenu selleks, et maksta mõne teise laenu kuumakset, selleks uurige maksepuhkuse võimalusi. Võrrelge turu parimaid laenupakkujaid ja valige endale sobivaim tarbimislaen, et rahamured ei takistaks teie unistuste elluviimist.

Tarbimislaen vs muud laenutüübid

Tarbimislaenu miinuseks võib olla suurem intressimäär kui mõnel teisel laenutüübil, nagu näiteks kinnisvara- või autolaen. Need laenud

on tavaliselt soodsamad, kuid neil on teistsugused nõudmised ja nende taotlemine võib olla keerulisem ja aega nõudvam. Näiteks auto saab alati liisingusse võtta, mis võib olla hea alternatiiv laenu võtmisele.

Tarbimislaen on paindlik ja mugav laenutoode, mis on mõeldud eelkõige suuremateks ostudeks või investeeringuteks, mida ei saa kohe tasuda. Enne laenu võtmist on oluline mõista laenu tingimusi ja kaaluda hoolikalt oma võimet laenu tagasi maksta. Valige alati laenupakkuja, kes pakub selgeid ja mõistlikke tingimusi ning ärge unustage võrrelda erinevaid pakkumisi, et leida endale parim laenutoode.