Laenu refinantseerimine

Vaata ja leia parim.

Laenuperiood:
12 kuu - 7 aasta
Laenusumma:
500 - 15000
Mõistlikud laenud mõistlikele inimestele.
Populaarsus

Laenuperiood:
3 kuu - 5 aasta
Laenusumma:
500 - 10000
Kiirem ja vähem konservatiivne kui pangad
Populaarsus

Olete kuulnud laenu refinantseerimisest, kuid kas te tõesti teate, mis see on? Kas te teate, kuidas see võib aidata säästa raha ja vähendada finantskoormust? Selle artikli eesmärk on sukelduda laenu refinantseerimise põhitõdedesse ja aidata teil mõista, kuidas see võib olla vahend teie rahalise vabaduse saavutamiseks.


1. Mis on laenu refinantseerimine?

Laenu refinantseerimine on protsess, kus olemasolev laen asendatakse uue laenuga, tavaliselt madalama intressimääraga või soodsamate tingimustega. See võib olla kasulik vahend laenukulude vähendamiseks ja rahalise paindlikkuse suurendamiseks.

1.1. Laenu refinantseerimise eelised

Laenu refinantseerimisel on mitmeid eeliseid. See võib aidata:

 • Vähendada igakuiseid makseid
 • Lühendada laenu tagasimakse perioodi
 • Vähendada intressikulu
 • Konsolideerida võlad

2. Kuidas laenu refinantseerimine töötab?

Laenu refinantseerimine hõlmab uue laenu võtmist, mis maksab ära teie olemasoleva laenu. Uus laen on tavaliselt soodsamate tingimustega, näiteks madalam intressimäär või pikem tagasimakseperiood.

2.1. Refinantseerimise protsess

Laenu refinantseerimise protsess võib olla järgmine:

 1. Uurige erinevate laenupakkujate pakkumisi
 2. Taotle uut laenu
 3. Kasutage uut laenu olemasoleva laenu tagasimaksmiseks
 4. Maksa uut laenu vastavalt uuele lepingule

3. Kas laenu refinantseerimine on teie jaoks õige?

Laenu refinantseerimine ei pruugi olla õige kõigile. On oluline kaaluda oma rahalist olukorda, sealhulgas oma laenu intressimäärasid, tagasimakse perioodi ja praegust rahavoogu.

 1. Kui praegune laenukoormus on liiga suur: Kui leiate, et teil on raskusi igakuiste tagasimaksete summa jälgimisega või kui laenutingimused on liiga koormavad, võib refinantseerimine olla kasulik. See tähendab, et võtate uue laenu, et katta eelnevad laenud või saada olemasolevale laenule paremad tingimused.
 2. Kui soovite madalamat igakuist laenutasu: Intressid ja muud võimalikud lisatasud moodustavad igakuise laenu makse. Kui saate mõne laenu püsikulu refinantseerimise kaudu madalamaks, hakkate iga kuu põhiselt nägema sääste laenumaksete pealt.
 3. Kui soovite mõistlikumat tagasimaksete perioodi: Laenuperioodi saab samuti refinantseerimist rakendades paremaks muuta. Kui praegune periood tundub liiga lühike, võite turult leida pakkumise, millega kaasneb paindlikum laenuperiood.
 4. Kui soovite vähem üksikuid laene: Iga üksiku laenu olemasolu suurendab tõenäosust, et unustate makse ära või juhtub midagi muud ebameeldivat. Laenude kokkutõmbamine ühe suurema laenu alla on mõistlik mõte. Kui tagasimaksete summa sellest muutub madalamaks, siis on tegu veelgi parema lahendusega.
 5. Kui soovite väiksemat intressi: Iga laen on finantskohustus ning kui teil on keskmisest kõrgem intress, võib see muutuda koormavaks. Õnneks on võimalik ette võtta laenude refinantseerimine ning seekaudu liikuda edasi laenuga, millel on parem intress.
 6. Kui soovite kaotada tagatise: Isegi kui teie laen on normaalse intressiga, võib sellega seotud olla ebameeldiv tagatis. Kui uus krediidiandja ei nõua tagatist, on mõistlik võtta endale laenude refinantseerimine eesmärgiga saada laen ilma tagatiseta.