Autoliising - E-LAEN

Vastavalt statistilistele andmetele on autoliisingust saanud tänaseks päevaks toimiv finantseerimisviis. Selle põhjuseks on autoostu krediteerimisturu aktiivsuse teatud vähenemine, millega seoses on hakanud „hoogu võtma” alternatiivsed müügivariandid.

E-LAEN pakub juriidilistele ja eraisikutele transpordivahendite soetamiseks autolaenu. Tänu kompanii poolt loodud optimaalsetele koostöötingimustele saab klient osta uue või kasutatud auto, või siis vahetada oma vana auto uue vastu.

Kompanii E-LAEN võimaldab autoliisingut järgmistes variantides:

  • kapitali (-liising) rent. Sobib kliendile, kes soovib pärast liisingulepingu lõppemist saada auto omanikuks. Selle variandi valimisel on esimese sissemakse suurus 30%. Rendi tähtaeg – kuni 5 aastat;
  • kasutusõiguse rent (liising). Sobib kliendile, kes soovib piirata oma omandiõigust transpordivahendile ainult liisingulepingu kehtivusajaga ega kavatse seda välja osta, vaid uue auto vastu välja vahetada. See variant on eriti kasulik juriidilistele isikutele, kuna käibemaksu igakuistelt liisingumaksetelt saab ettevõtte käibemaksust maha arvata. Esimese sissemakse suurus alates 30%. Rendi tähtaeg – kuni 5 aastat.
  • müük järelmaksuga. See autoliisingu liik on esimesega väga sarnane, erinedes selle poolest, et auto maksumus ei sisalda käibemaksu. Selle tehinguvariandi sõlmimisel ei maksustata auto edasisel müügil seda käibemaksuga. Samuti ei sisalda igakuiseid maksed käibemaksu. Järelmaksuga müük on füüsilistele isikutele kõige optimaalsem liisingu variant. Esimese sissemakse suurus alates 30%. Rendi tähtaeg – kuni 5 aastat.